SynotTip virslīga
Spartaks Jūrmala FK Liepāja/Mogo Riga FC FK Ventspils RFS FK Jelgava FK Metta/Latvijas Universitāte Valmiera Glass ViA

SynotTip Virslīgas astotā kārta. Kopsavilkums

SynotTip Virslīgas astotā kārta. Kopsavilkums

15/05/2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika izspēlētas SynotTip Virslīgas astotās kārtas spēles. Piedāvājam atskatīties uz Latvijas virslīgā aizvadītajām spēlēm, atceroties to spilgtākos notikumus un galvenos varoņus.

„Babītes” nevarība standartu aizsardzībā un sezonas pirmā sagrāve
Otrais riņķis sākās ar Virslīgas debitanta „Babīte/Dinamo” spēli pret vicečempionu FK „Jelgava”. Sezonas atklāšanas mačā Zemgales klubam nemaz tik viegli neklājās cīņā ar babītiešiem (tikai 1:0), bet šoreiz „alņi” diezgan pārliecinoši parādīja savu varenību attiecībā pret „bitēm” – 5:0.
Pirmajā riņķī SK „Babīte/Dinamo” bija viszemākais rādītājs līgā gaisa divcīņās – uzvarētas vien 40% no tām. Turpretim FK „Jelgava” ar 52% uzvarētām gaisa divcīņām bija viena no labākajām šajā rādītājā. Tā ka droši vien nav brīnums, ka lielāko daļu vārtu Piņķos jelgavnieki piektdien guva pēc centrējumiem (4 no 5). Un nav arī brīnums, ka četrus no pieciem vārtiem viesi guva no standartsituācijām. Lauvastiesu vārtu jelgavnieki šosezon guvuši tieši tādā veidā, bet pozicionālos uzbrukumos visbiežāk pieviļ pēdējais akords – precīzs sitiens vai piespēle.
Tomēr grozi kā gribi, nesen vēl sevi šaustīt varošie jelgavnieki pirmoreiz šosezon kļuva par čempionāta vicelīderiem.

SK „Babīte/Dinamo” – FK „Jelgava” 0:5
Vārti:
Razulis 16’, Ošs 58’, 72’, Malašenoks 66’, Kļuškins (11 m) 70’
41%    bumbas kontrole    59%
10 (1)    sitieni (vārtu rāmī)    18 (11)
1    stūra sitieni    12
15    pārkāpumi    12
0    aizmugures    2
75%    piespēļu precizitāte    81%
49%    uzvarētās divcīņas    51%

Lai dzīvo uzbrukums! Un iespēju realizācija...
Veiksme, meistarība, pacietība, aukstasinība, pieredze – sauciet, kā vēlaties, to, kā pirmajā riņķī pietrūka RFS futbolistiem. Droši vien – pa druskai no visa uzskaitītā. RFS it kā nespēlēja slikti pirmajā riņķī un uzrādīja solīdus rezultātus svarīgākajos statistikas rādītājos (bumbas kontrole 56% vidēji spēlē pirmajā riņķī bija labākais rādītājs līgā, 16 sitieni vidēji spēlē – 1. vieta, 4,6 sitieni pa vārtiem vidēji spēlē – dalīta 2. vieta, piespēļu precizitāte 79% - dalīta 2. vieta, precīzo piespēļu ātruma indekss (cik ātri kustina bumbu) 13,2 – dalīta 2. vieta), bet pirms otrā riņķa sākuma bija 7. vietā turnīra tabulā. Un pretī stājās čempions un līderis „Spartaks Jūrmala”.
Pārstātīt te visas vārtu gūšanas iespējas abu komandu izpildījumā aizvadītajā mačā diez vai būtu iespējams. Un pat ja būtu, tas nav vajadzīgs, jo labāk vienreiz redzēt, nekā desmitreiz dzirdēt. Mača komentētājs nepaguva nosaukt komandu sastāvus un nokomentēt iepriekšējās epizodes, kad jau atkal līdzjutējiem bija jāaiztur elpas, šķietami neizbēgamus vārtus gaidot. Un atkal jau no RFS pozīcijām tas pats – paši savas iespējas neizmantoja, bet pretinieks pēdējos triepienus veica rūpīgāk. Divi rēzeknieši – Vladislavs Kozlovs un Edgars Gauračs – guva pa vārtiem, un čempions „Spartaks” svinēja savu piekto uzvaru šosezon astoņās spēlēs – 2:0. Bet RFS vēl vairāk iestiga priekšpēdējā vietā. Komandas galvenajam trenerim Andrejam Kaļiņinam atliek vien noplātīt rokas un retoriski vaicāt – kas vēl viņa komandai jāizdara (skatīt mača statistiku)?

FK „Spartaks Jūrmala” – RFS 2:0
Vārti:
V. Kozlovs 48’, Gauračs 58’
41%    bumbas kontrole    59%
12 (6)    sitieni (vārtu rāmī)    18 (8)
7    stūra sitieni    9
8    pārkāpumi    12
6    aizmugures    2
75%    piespēļu precizitāte    81%
49%    uzvarētās divcīņas    51%

Ceļgallauzis Karašausks atstāj „jaņos” ieskrējušos „Riga FC”
Jēdziens „ankle breaker”, ko varētu latviskot par ceļgallauzi, gan labāk zināms basketbola līdzjutēju aprindās, bet ja jāmeklē īstais vārds, kā raksturot FK „Liepāja/Mogo” uzbrukuma līderi Artūru Karašausku mačā ar „Riga FC” (2:0), tad abu vārtu autoru visvairāk gribas dēvēt tieši tā – par ceļgallauzi. Nē, nē, runa nav par agresīvu došanos divcīņās un sitieniem taisnām kājām pretiniekiem, bet gan par viņa driblu. Karašausks lavierēja cauri rīdzinieku aizsardzībai ar tik neparedzamu trajektoriju kā tauriņš lidojumā, regulāri uzķerot pretspēlētāju pretkustībās un atstājot viņus grūtas izvēles priekšā – uz mirkli pastāvēt un palaist garām Karašausku vai izlauzt savus ceļgalus ar neiespējamām kustībām. Visvairāk šoreiz no „Riga FC” trāpījās labās malas aizsargiem Oļegam Timofejevam, kuram visbiežāk sanāca spēlēt pret kreisajā flangā ārdošos Karašausku. Un tas vēl nebija viss! Kādus sitienus pa vārtiem izpildīja Karašausks?! Tehniski precīzus un elegantus.
Taisnības labad gan jāpiebilst, ka visbīstamāk Artūrs spēlēja epizodēs, kad pretinieki vēl nepaguva pārkārtoties uz aizsardzību. Tieši šāds bija galvenais jautājums pirms abu komandu pirmās tikšanās reizes šosezon – kurš būs tas drosminieks un uzņemsies pirmā numura lomu? Toreiz neviens tādu īsti neuzņēmās. Liepājas komanda gan būtu to gribējusi, bet rīdzinieki to toreiz nepieļāva. Turpretim šoreiz „Riga FC” iesaistījās puslīdz atklātā spēlē ar pretinieku. Te, iespējams, savu lomu nospēlēja arī faktors, ka „Riga FC” jaunais galvenais treneris Jevgeņijs Perevertailo (beidzot) pretinieku komandas un spēlētājus vēl tik labi nepazīst. Lai kā arī būtu, rezultāts ir šāds – FK „Liepāja” izcīna svarīgu uzvaru un pirmoreiz šosezon nostāv aizsardzībā „uz nulles”, bet „Riga FC” pārtrauc nezaudēto spēļu sēriju.

„Riga FC” – FK „Liepāja/Mogo” 0:2
Vārti:
Karašausks 23’, 87’
56%    bumbas kontrole    44%
5 (0)    sitieni (vārtu rāmī)    10 (5)
3    stūra sitieni    0
15    pārkāpumi    13
4    aizmugures    3
83%    piespēļu precizitāte    82%
50%    uzvarētās divcīņas    50%

„Studenti” divcīņās pārāki pār rūdītajiem ventspilniekiem kaujinieciskā neizšķirtā
Pēdējās spēlēs „Metta/LU” vārtsargam Dāvim Ošam bija vairākas nepārliecinoši nospēlētas epizodes, tāpēc nav brīnums, ka rīdzinieku galvenais treneris Andris Riherts sestdien deva iespēju 24. dzimšanas dienu svinošajam Dmitrijam Grigorjevam. Pēdējais nelika vilties un pāris reižu glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.
Ja pirmajā puslaikā abas komandas apdraudēja pretinieku vārtus praktiski tikai pēc standartsituācijām, tas liecina par organizētu spēli abu vienību izpildījumā. Mazliet labāki šajā savdabīgajā sacensībā izrādījās mājinieki – Vladislavs Fjodorovs ar precīzu brīvsitienu izvirzīja vadībā „Metta/LU”. Interesanti, ka „Ventspils” futbolisti šajā epizodē bija futbolam neierasti paklausīgi, nelienot ārā no mūra pirms paša sitiena. It kā nospēlēts pēc noteikumiem, kuriem nebūt ne vienmēr un ne visi seko līdzi tik rūpīgi.
Sezonas pirmajā mačā ventspilnieki pirmie izvirzījās vadībā un tad noķēra rīdziniekus pretuzbrukumā, dubultojot pārsvaru, bet šoreiz komandas bija mainītās lomās, un nu jau dzeltenzilajiem bija vairāk jāriskē, lai lauztu spēles ritējumu. Pēc pozicionāla uzbrukuma pa labo flangu Kurzemes komanda pieblīvēja uzbrukuma līniju, izvietojot tur trīs savus futbolistus pret trīs mettiešiem, un pēc centrējuma burzmā acīgāks bija Adeleke Akinjemi, panākot 1:1.
Pašā izskaņā „Mettai” gan vēl bija teicama iespēja izraut uzvaru, bet Artūra Švalbes sitiens ar neērto kreiso kāju bija viegls laupījums viesu vārtsargam Maksimam Uvarenko. Komandas cīnījās neizšķirti, bet pārsteidz mača statistika vienā rādītājā – gados jaunākie un fiziski mazāk spēcīgie rīdiznieki uzvarēja 62% divcīņu. Tāda pārsvara šajā elementā nebija vēl nevienai citai komandai šosezon. Vai tik tās nav sekas tam, ka „Ventspils” futbolisti domās jau bija trešdienas mačā Latvijas kausa izcīņas finālā, kur jāspēkojas ar „Riga FC”...

FK „Metta/Latvijas Universitāte” – FK „Ventspils” 1:1
Vārti:
V. Fjodorovs 32’- Akinjemi 67’
48%    bumbas kontrole    52%
8 (4)    sitieni (vārtu rāmī)    22 (9)
4    stūra sitieni    8
19    pārkāpumi    17
3    aizmugures    4
77%    piespēļu precizitāte    82%
62%    uzvarētās divcīņas    38

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com