SynotTip virslīga
Spartaks Jūrmala FK Liepāja/Mogo Riga FC FK Ventspils RFS FK Jelgava FK Metta/Latvijas Universitāte Valmiera Glass ViA

SynotTip Virslīgas 21. kārta. Spēļu pieteikums

SynotTip Virslīgas 21. kārta. Spēļu pieteikums

08/09/2017

Sestdien un svētdien SynotTip Virslīgā tiks aizvadītas trīs 21. kārtas spēles. Pieredzēsim "Spartaks Jūrmala" atrāvienu vai intrigas atjaunošana FK "Ventspils" izpildījumā? "Metta/Latvijas Universitāte" atgriešanos pie punktu krāšanas vai "Liepāja/Mogo" revanšu? RFS augsāmcelšanos no turnīra tabulas vidus un iesaistīšanos cīņā par medaļām vai "Jelgavas" neatpalikšanu no favorītiem? To raudzīsim noskaidrot jau šajā nedēļas nogalē!

 

„Spartaks Jūrmala” – FK „Ventspils”

Kas: Čempions un pašreizējais līderis „Spartaks” pret seškārtējo čempionu „Ventspils”

Kur: Jūrmalas pilsētas stadionā „Sloka”

Kad: 9. septembrī plkst. 15.00

Iepriekšējās spēlēs šosezon: 0:0, 0:4

„Spartaks” (pēdējās piecās spēlēs U-U-Z-U-U): Neskatoties uz to, ka abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē tieši pirms mēneša jūrmalnieki cieta lielāko sagrāvi šosezon (0:4), „Spartaks” ir un paliek tiktāl stabilākā komanda čempionātā. Ar diviem zaudējumiem 16 spēlēs pašreizējie čempioni ir pārliecinošā vadībā tabulā arī šogad, tuvākos sekotājus apsteidzot par septiņiem punktiem, turklāt vēl arī ar vienu un divām spēlēm handikapā. Jūrmalniekiem varbūt nav izcilu aizsargu, bet ar disciplinētu komandas spēli un labu taktisko balansu viņiem izdevies ielaist tikai 15 vārtus, kas ir dalīti otrs labākais rezultāts Virslīgā. Toties uzbrukums „Spartakam” ir līmenī – 26 vārti ir pārliecinoši labākais rādītājs līgā. Tieši priekšējā līnijā jūrmalniekiem ir arī vissolīdākais sastāvs un spraigākā konkurence. Ja būtu nepieciešams spēlēt pēc pirms gadsimta tik ļoti ierastās shēmas 2-3-5, „Spartakam” no visiem Virslīgas klubiem būtu vismazāk problēmu izvēlēties piecus uzbrucējus, lai gan lielākoties viņi spēlē ar trijiem. Vienīgais acīmredzamais mīnuss „Spartakam” ir aktīva presinga pārvarēšana ar pozicionālu saspēli. Tas bija viņu galvenais klupšanas akmens UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā pret „Astana”, tas arī nospēlēja izšķirošu lomu 0:4 zaudējumā pret „Ventspili”. Pagājušajā gadā „Spartaks” rudenī vēl vairāk pārslēdzās uz pragmatisku spēli un nesmādēja neizšķirtus, lai tikai nosargātu ievērojamo pārsvaru tabulā pār konkurentiem. Jādomā, pie līdzīga plāna klubs centīsies pieturēties arī šogad.

„Ventspils” (pēdējās piecās spēlēs Z-N-U-U-U): Ventspils kluba aizsardzība sezonas lielāko daļu aizvada pietiekami stabili aizsardzībā, bet uzbrukumā rezultativitātes eksplozijas mijas ar „sausuma” periodiem. Tāpēc ventspilnieku patieso jaudu pirms spēlēm ir grūti prognozēt, taču skaidrs, ka viņi aizvien ir vismaz medaļu, ja ne čempiona titula pretendenti. Viņu pēdējā spēlē palīdzēt nevarēja aizsardzības balsts Ņikita Koļesovs, kuram bija diskvalifikācija brīdinājumu limita dēļ. Koļesova iztrūkums droši vien bija viens no faktoriem, kāpēc iepriekšējā spēlē „dzeltenzilie” piedzīvoja zaudējumu (1:2 pret RFS), taču šoreiz viņam vajadzētu būt ierindā. Cita lieta – kādā stāvoklī viņš būs pēc divām daudz spēku atņemošām spēlēm izlases kreklā, bet jūrmalniekiem līdzīgā situācijā ir pat divi spēlētāji. Tā ka ar to neveiksmi attaisnot neizdosies. Uzvarot gaidāmo spēli, „Ventspils” var punktu ziņā panākt pjedestāla vietu ieņemošos konkurentus un nedaudz attālināties no uz papēžiem minošā RFS. Atlētiski un ātri uzbrucēji Adeleke Akinjemi, Tosins Aijeguns, eksplozīvais un radošais Aleksejs Aleksejevs un mainīgas opcijas uzbrukuma labajā malā – visvienis, vai tur spēlētu bīstamo centrējumu autors Eduards Tīdenbergs, nenogurdināmais Ritvars Rugins vai savainojumu sadziedējušais lieliskā tālsitiena īpašnieks Artjoms Vasjkovs, viesu uzbrukums solās būt draudīgs. Turklāt jāpiebilst, ka viņiem priekšējā līnijā ir galvenokārt ātri futbolisti, kuri gatavi sekmīgi presingot.

 

 

FK „Metta/Latvijas Universitāte” – FK „Liepāja/Mogo”

Kas: Virslīgā sesto gadu spēlējošais „Metta/LU” pret 2015. gada čempionu „Liepāja/Mogo”

Kur: Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā

Kad: 9. septembrī, 17.00

Iepriekšējās spēlēs šosezon: 1:3, 1:0

„Metta/LU” (pēdējās piecās spēlēs N-Z-Z-Z-Z): Vasaras laikā „studenti” guva tikai vienu uzvaru, sensacionāli un negaidīti izbraukumā ar 1:0 pār „Liepāja/Mogo”, kas toreiz spēlēja rotētā sastāvā, gatavojoties atbildīgam mačam UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā. Tā arī viena no divām „Mettas” kluba uzvarām šosezon. Turklāt pēdējā laikā „mettiešiem” ir lielas problēmas ar vārtu gūšanu, lai gan čempionāta ievadā tā bija rezultatīvāka. Astoņās spēlēs vasarā gūti tikai vieni vārti. Iestājoties rudenim, „studentiem” būtu jāatgriežas ne pie mācībām pastiprinātā režīmē, bet arī pie naskākas punktu krātuves papildināšanas. Pēc 0:0 iepriekšējā kārtā pret FK „Jelgava” mettieši kļuva par pirmo klubu šosezon Virslīgā, kas zaudējis jau pat teorētiskas izredzes izcīnīt čempiona titulu. Gatavošanos Virslīgas rudens ciklam būs iespaidojis arī izlašu spēļu pārtraukums, kurā ārpus kluba bija gan galvenais treneris Andris Riherts, gan vairāki futbolisti ar Dāvi Indrānu, Eduardu Emsi un Vladislavu Fjodorovu priekšgalā un vēl virkni citu spēlētāju, kas bija jaunatnes izlašu rīcībā. No otras puses, augsta līmeņa spēles izlašu rindās būs vairojusi atsevišķu izpildītāju pārliecību pār pašu spēkiem. Tiesa, diez vai augļus tam var plūkt tik ātri, bet septembra turpinājumā var gaidīt no „Mettas” arī pārsteigumus.

„Liepāja/Mogo” (pēdējās piecās spēlēs Z-N-U-U-U):  Liepājnieki gan nevar palielīties ar sevišķi lielām pārstāvniecībām Latvijas izlasēs. Galvenajā valstsvienībā vēju pilsētas pārstāvjus neaicināja, U-21 izlasē spēlēja tikai viens pats Raivis Andris Jurkovskis no tiem, kurus liepājnieku treneris Tamazs Pertija puslīdz aktīvi izmanto sastāvā. Tāpēc var teikt, ka saldajam revanša mačam pret „studentiem” liepājnieki varēja mierīgi gatavoties divas nedēļas labākajā sastāvā. Pēdējā spēlē Virslīgā liepājnieku rindās nepārliecinoši nospēlēja abi tumšādainie aizsargi: Seidina Keitā un Sadī Gvejs. Pertija pēc spēles nekautrējās arī pakritizēt futbolistus, kuriem visu sezonu uzticējās gandrīz bez mēra un kuriem piedeva gandrīz visu. Būs interesanti pavērot, vai un kā gruzīnu speciālists reaģēs uz abu neveiksmīgo spēli iepriekšējā kārtā pret „Spartaku”. No vienas puses, jāsēdina viņus malā, lai sajūt konkurences elpu pakausī. No otras puses – tas var raidīt pārējiem sākumsastāva spēlētājiem nevajadzīgu signāli, ka „Mettu” atkal paredzēts apspēlēt uz vienas kājas. Pie kritiku pelnījušajem droši vien var minēt arī salīdzinoši piesaistīto Sergiju Ševčuku, kurš tiktāl neko ievērības cienīgu Virslīgas līdzjutējiem nav parādījis, lai gan iespējas viņam tika dotas.

 

 

RFS – FK „Jelgava”

Kas: Virslīgā otro gadu spēlējošais RFS pret vicečempionu „Jelgavu”

Kur: NSB „Arkādijā”

Kad: 10. septembrī, plkst. 17.00

Iepriekšējās spēlēs šosezon: 0:1, 1:1

RFS (pēdējās piecās spēlēs U-N-Z-U-N): Nu jau gan pienākusi rīdzinieku pēdējā iespēja sākt attaisnot sava sastāva potenciālu un iesaistīties cīņā par godalgām. Pašlaik RFS tabulā ieņem vien neglaimojošo 5. vietu, bet uzvara šajā spēlē varētu viņiem nostāties līdzās pārējiem medaļu pretendentiem. Skaidrs, ka Aleksandra Cauņas atveseļošanās, spēļu prakses iegūšana un divu nedēļu ilgs intensīvs treniņprocess izlašu spēļu pauzes laikā būs ievērojami palielinājis RFS jaudu. Tāpat arī Kaspars Dubra pamazām atgriežas iepriekšējā līmenī un ar katrām nākamajām 90 minūtēm laukumā jutīsies aizvien drošāk. Pamazām par vienu no spilgtākajiem uzbrūkošā bloka spēlētājiem Virslīgā kļuvis arī Daniils Ulimbaševs, bet augusta izskaņā komandas rindas papildināja vēl viens pussargs – bulgārs Srdžans Dimitrovs. Pēc pašreizējā sastāva potenciāla RFS būtu jācīnās par titulu, nevis jāiestrēgst turnīra tabulas vidusdaļā. Septembris būs izšķirošs brīdis, kurā Andrejam Kaļiņinam būtu jāpierāda, ka viņš ir gatavs trenēt augsta līmeņa izpildītājus jau tagad, nevis ir treneris ar perspektīvu kādreiz kaut ko panākt.

„Jelgava” (pēdējās piecās spēlēs Z-N-Z-Z-Z): Zemgales klubs izlašu pauzes laikā uzsāka rakšanas darbus vietā, kur nākotnē būs kluba treniņu bāze. Lai gan klubs beidzot ticis pie jauna galvenā trenera, par kuru kļuvis Latvijā jau zināmais krievu speciālists Ravils Sabitovs, pašlaik izskatās, ka viņam rudenī jāsāk komandas uzrakšanas darbi un jābūvē kaut kas nākamajam gadam. Teorētiski jelgavnieki vēl nav izstājušies no cīņas par čempiona titulu, bet praktiski – par medaļām viņi vairs diez vai cīnīsies pēc nesenā septiņu spēļu sērijas bez uzvarām. Ierindā gan atgriežas vairāki svarīgi spēlētāji, kuru trūka sezonas gaitā, Sabitovs prot diezgan ātri sakārtot komandas spēli, tāpēc varam būt droši, ka „aļņi” vēl patrokšņos un atņems punktus favorītiem jau šosezon. Galu galā – jelgavnieki nekad nav bijuši tie, pret kuriem ir vieglas pastaigas laukumā. Cīņasspars, raksturs, fiziska un atlētiska cīņa – viņu pretiniekiem tam visam ir jābūt gataviem.

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com