Synotip
spartaksjurmala jelgava ventspils liepaja riga rfs metta

SynotTip Virslīga. 18. kārtas spēļu pieteikums

SynotTip Virslīga. 18. kārtas spēļu pieteikums

12/08/2017

Sestdien un svētdien tiks aizvadītas SynotTip Virslīgas 18. kārtas spēles.

FK „Liepāja/Mogo” – RFS
Kas:
2015. gada čempions „Liepāja/Mogo” pret Virslīgā otro gadu spēlējošo RFS
Kur: „Daugavas” stadionā Liepājā
Kad: 12. augustā, plkst. 19.00
Iepriekšējās spēlēs šosezon: 0:1, 0:2
„Liepāja/Mogo” (pēdējās piecās spēlēs U-U-Z-N-U): Vasaras vidū liepājnieki nostabilizēja sastāvu un uzlaboja gan sniegumu, gan rezultātus, kas ļāvis pakāpties uz vicelīdera godu turnīra tabulā. Vienīgi klupiens pret „Metta/LU” starp divām eirokausu cīņām eksperimentālā sastāvā sabojājis pēdējo spēļu bilanci. Vasaras „skaļākais” papildinājums uzbrucējs Ģirts Karlsons iepriekšējā mačā ar FK „Jelgavu” izcēlās ar diviem vārtu guvumiem, gūstot pirmos vārtus „Liepāja/Mogo” kreklā un atsienot precīzo sitienu maisam galu vaļā. Līdzās ātrajiem driblētājiem un bumbas ievilcējiem soda laukumā Artūram Karašauskam un Georgijam Eristavi augumā raženais Karlsons dažādo liepājnieku uzbrukumu. Zīmīgi gan, ka šosezon liepājnieki divreiz piekāpušies RFS klubam, bet pēdējā reizē nācās iztikt bez tobrīd diskvalificētā Karašauska, kas tobrīd bija Liepājas komandas uzbrukuma alfa un omega. Tagad situācija ir citāda: uzbrukuma opciju kļuvis vairāk, vārtu guvumi tiek līdzvērtīgāk sadalīti pa vairākiem spēlētājiem, un draudus var gaidīt no praktiski jebkura spēlētāja, labās malas aizsargu Seidinu Keitā ieskaitot. Pēdējās spēlēs Keitā uzņēmis varenus apgriezienus. Ātrais un ar izcilu lēcienu apdāvinātais aizsargs ir aktīvs gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, palīdzot izretināt pretinieku aizsardzību un dot nedaudz lielāku brīvību otrā flangā Karašauskam.
RFS (pēdējās piecās spēlēs U-N-U-Z-U): Interesanti, ko savas aizsardzības labajā malā Karašauska neitralizēšanai šoreiz izvēlēsies Andrejs Kaļiņins. Visvairāk ierastā izvēle šosezon RFS klubā ir bijušā pussarga Roberta Savaļnieka pārkvalificēšana par aizsargu, taču tāda izvēle likumsakarīgāka šķiet mačos, kad RFS paredzams pārsvars bumbas kontrolē, kas diezin vai notiks mačā ar „Liepāja/Mogo”, kas pats labprātāk bumbu tur savā rīcībā. No vienas puses, Savaļnieks savu ātruma īpašību dēļ šķiet loģiska izvēle joņošanai līdzi Karašauskam arī šoreiz. Turklāt Liepājas futbola klubā uzaugušais Savaļnieks droši vien varētu arī izmantot to, ka Karašausks ne vienmēr atgriežas aizsardzībā. No otras puses, aizsardzībā un divcīņās Aleksandrs Solovjovs tomēr ir pārāks, tāpēc pretinieku neitralizēšanai var būt loģiska izvēle. Lai vai kā, svarīgi būs arī tas, kā labās malas centra aizsargs „piesegs” šo bīstamo zonu. Varbūt šoreiz laukumā jau varēs redzēt Kasparu Dubru, kurš pēc ilgstošas savainojuma dziedēšanas atgriezies dzimtenē un parakstījis līgumu ar RFS. Varbūt tik svarīgā spēlē beidzot pienāks arī Aleksandra Cauņas kārta atgriezties virslīgā. Pārbaudes spēlē viņš jau ir uzspēlējis un guvis vārtus, nu gaidām arī viņa spēlēšanu laukumā. Mačs uz laba dabīgā seguma laukuma ar pretinieku, kurš spēlē futbolu, nevis cīnās ar sevi un pretiniekiem – ideāla iespēja, kad traumām mocītajam pussargam spēlēt. Cits RFS jaunpienācējs Eduards Višņakovs iepriekšējā spēlē izcēlās ar pirmajiem vārtiem un noraidījumu, kura dēļ šoreiz spēlēt nevarēs. Sen savu vārdu nav teicis Roberts Uldriķis, un Leonīds Koveļs joprojām nav parādījis visu, uz ko spējīgs.

FK „Jelgava” – „Spartaks Jūrmala”
Kas:
Latvijas vicečempions „Jelgava” pret čempionu un pašreizējo līderi „Spartaku”
Kur: Zemgales Olimpiskajā centrā
Kad: 13. augustā, plkst. 16.00
Iepriekšējās spēlēs šosezon: 1:2, 1:1
„Jelgava” (pēdējās piecās spēlēs Z-Z-N-Z-U): Pēdējās četras spēles jelgavniekiem, maigi sakot, nav padevušās. Pēc uzvaras pār „studentiem” sekoja trīs zaudējumi un viens laimīgas apstākļu sakritības dēļ gūts neizšķirts pret RFS, kad rīdzinieki izniekoja teju padsmit vārtu gūšanas iespēju. Sekoja diezgan likumsakarīga moldāvu speciālista Aleksandra Kurtejana došanās prom no kluba, taču arī pirmajā spēlē bez galvenā trenera atgriezties uz uzvaru takas nav izdevies. Ņemot vērā sezonas pirmajā pusē jelgavniekus vajājušo savainojumu sērgu un vasarā piedzīvoto līderu aiziešanu, grūti nosaukt jelgavniekus par reāliem medaļu pretendentiem. Otrā vieta gan ir tikai sešu punktu attālumā, bet Zemgales kluba konkurenti, atšķirībā no „alņiem”, vasaras pāreju periodā bruņojās ar svaigiem spēkiem, nevis šķīrās no līderiem. Jelgavniekiem līdz čempionāta beigām atlikušas vien desmit spēles, tāpēc augstāku virsotņu iekarošanai jākrāj punktus jau tagad. Komandas labākā pussarga Gļeba Kļuškina savainojums gan nevairo zemgalnieku cerības pirms svarīgās spēles, bet ar kārtību un disciplīnu aizsardzībā, kā arī veiksmi pie standartsituācijām iespējams paņemt punktus arī pret čempionu.
„Spartaks” (pēdējās piecās spēlēs Z-U-U-N-N): Čempions gan pašlaik ir ievainots, un spēle Jelgavā rādīs, kādu iespaidu trešdien gūtā trauma (0:4 zaudējums Ventspilī) būs atstājusi uz jūrmalniekiem: saniknojusi vai iedragājusi pārliecību. Šonedēļ pārtrūka „Spartaka” 12 nezaudēto spēļu sērija Virslīgā, turklāt pārtrūka diezgn bezzobainā spēlē. Mačā pret „Ventspili” jūrmalnieku aizsargi nebija gatavi pārvarēt pretinieku presingu un „izvilkt” bumbu ārā pāri laukuma centram drošā veidā. Daudz zaudētu bumbu savā laukuma pusē, individuālas kļūdas divcīņās to spēlētāju izpildījumā, no kuriem to gaidīja vismazāk. Trešdien iespēju nostiprināties čempionāta līdera godā neizmantojušie jūrmalnieki svētdien Jelgavā spēlēs jau ar citu uzdevumu – nepielaist sev tuvāk konkurentus. Līdz ar galvenā trenera nomaiņu „Spartakā” vairs nav skaidras un stabilas opcijas uzbrukumā, lai gan izpildītāju priekšējā līnijā netrūkst.

„Riga FC” – „Metta/Latvijas Universitāte”
Kas:
Latvijas kausa finālists „Riga FC” pret Virslīgā sesto gadu spēlējošo „Metta/LU”
Kur: „Skonto” stadionā
Kad: 13. augustā, plkst. 19.00
Iepriekšējās spēlēs šosezon: 2:2, 0:0
„Riga” (pēdējās piecās spēlēs Z-Z-Z-U-U): Pašlaik rīdziniekiem ir grūtākais posms sezonā – trīs zaudējumi pēc kārtas, un divi no tiem piedzīvoti jaunā galvenā trenera Slavišas Stojanoviča vadībā. Slovēnis pēc stāšanās pie komandas vadības grožiem kardināli mainījis spēles stilu un galvenos akcentus, bet kluba rezultātus vērst par labu tiktāl nav izdevies. Rīdziniekiem čempionātā atlicis par spēli mazāk nekā priekšā esošajiem „Spartakam” un „Liepāja/Mogo”, tāpēc arī tiesību skaits kļūdīties sarucis. Atlikušajās deviņās spēlēs jāņem pēc iespējas vairāk punktu pašiem un jācer uz konkurentu neveiksmēm, pretējā gadījumā var necerēt pat uz medaļām. Līdz šim šosezon „Riga” vēl nav izdevies uzveikt „Metta/LU” – divās spēlēs divi neizšķirti. Vienā gadījumā pievīla aizsardzībā, otrā – realizācija. Komandas jaunais galvenais treneris cenšas izveidot sabalansētu spēli, taču pagaidām viņa vadībā klubs nav guvis nevienus pašus vārtus, un vispār rīdzinieku pēdējais vārtu guvumus (1:2 zaudējumā „Liepājai/Mogo”) bija pēc standartsituācijas, kad savas iemaņas „otrajā stāvā” nodemonstrēja melnkalniešu milzis Darko Lemajičs. Pret „studentiem”, kuriem ir augumā īsākā komanda Virslīgā, viņa auguma centri lieti noderēs. Tikai jāpelna šādas iespējas. Te var lieti noderēs cits „Riga” jaunieguvums vasaras periodā japānis Minori Sato, kura galvenais uzdevums ir organizēt savas komandas uzbrukumu un dalīt „pēdējās” piespēles uzbrucējiem soda laukumā. Līdz šim gan ar to viņam klājies ne pārāk labi.
„Metta/LU” (pēdējās piecās spēlēs Z-Z-Z-U-Z): Ne bez veiksmes gūtais panākums pār „Liepāja/Mogo” ir teju vienīgais prieka avots „studentiem” pēdējās sešās spēlēs – visos pārējos mačos zaudējumi ar kopējo vārtu attiecību 0:8 un vienz bezvārtu neizšķirts. Galvenais, kas krīt acīs – problēmas ar vārtu gūšanu, kas „Mettu” piemeklēja šovasar, jo pavasarī ar to lielu problēmu nebija, un klubs bija teju viens no rezultatīvākajiem. Tiesa, par spēli Liepājā runājot, savu veiksmes devu rīdzinieki arī nopelnījuši, jo pārāk bieži šosezon tā aizgrieza viņiem savu vaigu. Arī ar tiesnešu palīdzību, kuri nefiksēja ne vārtu guvumus, ne pretiniekiem spēli ar roku savā soda laukumā. Pēc vienas spēles diskvalifikācijas ierindā atgriezties vajadzētu Gatim Kalniņam, kurš kopā ar Dāvi Indrānu un eksplozīvajiem leģionāriem flangos veido komandas galveno triecienjaudu uzbrukumā. „Metta/LU” tradicionāli rūpē pārsteigumus rudens pusē, kad visi pretinieki jau izpētīti no a līdz ž, taču situācijā, kad pretinieku galvenais treneris aizvadījis pie vadības grožiem vien divas „iepazīšanās” spēles un bez panākumiem, uz to cerēt nav iespējams. „Mettiešiem” jācenšas izvairīties no liekiem pārkāpumiem savā laukuma pusē, jo pie standartsituācijām pat ar Gati Kalniņu un Kirilu Ševeļovu var būt „par īsu” – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

  • Iesaki rakstu: